Суббота,22.01.2022,12:48:27
Приветствую Вас, Гость, не хотите войти?

ДПС України представляє мультфільм „Місто мрії”
Главная » Статьи » Материалы "Д&Ч"

ГЕТТО В БУХАРЕСТІ
Столиця Румунії стала першим великим європейським містом, яке змушене ставити чоло епідемії пташиного грипу. На повний карантин, із забороною виходити за визначені межі, посаджено два мікрорайони в секторі № 2 Бухареста. Це загалом 21 вулиця із 10 тисячами мешканців. Карантин буде діяти від одного до трьох тижнів. Міська влада повідомила, що мешканці «гетто» прилеглих районів міста, будуть безкоштовно отримувати антивірусний препарат «Таміфлю». Наразі не відомо, як влада буде постачати харчування до ізольованого сектору № 2.
У бухарестському «гетто» буде ліквідовано 3,5 тис. курей та голубів. Перші райони, де було виявлено мертвих чи заражених птахів, були ізольовані ще в неділю ввечері, наступні — позавчора. Тепер уже вся небезпечна дільниця огороджена червоними стрічками, а вхід і вихід через пункти дезінфекції охороняють поліцейські та військо. Також було запроваджено карантин ще в одному мікрорайоні — секторі № 4, де перші тести вказали на присутність небезпечного вірусу, повідомляє інформагенція «Франс пресс».
Цей мікрорайон нараховує 40 вулиць та 13 тис. мешканців.
Бухаресту загрожує транспортний параліч, оскільки через ці мікрорайони проходять окремі головні міські автомагістралі.
Упродовж останніх 10 днів у Румунії виявлено 38 нових вогнищ пташиного грипу, найбільше — в околицях міста Брашов. У семи місцевостях виявлено найбільш небезпечний різновид вірусу H5N1, але випадків захворювання людей на цю хворобу ще немає. Міністр сільського господарства Румунії Георге Флутур повідомив, що влада зважує можливість заборони розведення та утримування птиці в містах з населенням більше 100 тисяч мешканців. Населення гостро критикує владу за недостатній контроль, оскільки кілька днів тому місцеві ЗМІ з'ясували, що м'ясо птахів із тих регіонів, де птиця гине від пташиного грипу, потрапляло до супермаркетів, включно із столичними, а птахоферми та дрібні виробники пташини приховували випадки мору птиці. За цими фактами розпочато слідство, передусім проти ветеринарних служб, які видавали сертифікати якості на м'ясо хворої птиці.
А ТИМ ЧАСОМ...
Два перші випадки смерті від пташиного грипу зареєстровано в Ірані, повідомляє «Рейтер» з посиланням на іранські медслужби. Експертиза тіл 41-річного чоловіка та його 26-річної сестри показала наявність у них найбільш небезпечного вірусу на зразок H5N1.

Олег БОРОВСЬКИЙ
“УКРАЇНА МОЛОДА” № 92, 2006 р.

Нравится
Категория: Материалы "Д&Ч" | Добавил: Администратор (30.01.2007)
Просмотров: 2660 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]