Воскресенье,25.02.2018,10:46:37
Приветствую Вас, Гость, не хотите войти?

ДПС України представляє мультфільм „Місто мрії”
Главная » 2017 » Октябрь » 3 » Бути чи не бути Вилківській ОТГ
14:03:07
Бути чи не бути Вилківській ОТГ

Ще в липні голова обласної державної адміністра­ції Максим Степанов підписав розпорядження про створення Вилківської об'єднаної територіальної громади. В серпні ЦВК призначила вибори в 11 ОТГ, в тому числі і у Вилківську міську. А в вересні, 25-го, розпочався виборчий процес. Однак, не все так гладко – є рішення Кілійського районного суду про скасування рішення сесії Десантненської сільраді (яка планує об’єднатися з Вилково) «Про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад та делегування представників робочої групи».

П

ісля того, як суд першої інстанції ухвалив постанову про скасування рішення сільради, відповідач подав апеляційну скаргу до Одеського апеляційного адміністративного суду, розгляд якої було призначено на 31 жовтня. Однак, після клопотання сторони позивача – згідно календарного плану вибори призначено на 29 жовтня – дату розгляду перенесли на 19 вересня. Але воно не відбулося – не прибув представник Десантненської сільради. Суд знов переніс дату розгляду, вже на 26 вересня.

При розгляді скарги колегія суддів прийшла до висновку, що судом першої інстанції не було враховано те, що врахування громадських інтересів під час обговорення об'єднання територіальних громад є результатом двостороннього процесу. Тобто, за відсутності пропозицій або зауважень зі спірного питання відсутній обов'язок з їх розгляду та, відповідно, врахування. Простими словами нема зауважень – не має і розгляду. А матеріали справи не містять доказів звернення позивача із зауваженнями чи пропозиціями до суду.

Крім того, колегія суддів вважає помилковим посилання позивача у судовому засіданні на те, що оскаржуване рішення прийняте виключно головою Десантненської сільської ради без врахування думки громади. Вказане рішення приймалося депутатами сільської ради, які відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування» є повноважними представниками громади та відповідно від імені членів громади наділені повноваженнями приймати відповідні рішення.

Отже, колегія суддів прийшла до висновку, що відповідачем було дотримано вимоги чинного законодавства щодо проведення громадських обговорень про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад. А відтак вимоги щодо визнання незаконними дій відповідача щодо недотримання процедури об'єднання та скасування рішення Десантненської сільської ради «Про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад та делегування представників робочої групи» не підлягають задоволенню, що помилково не було встановлено судом першої інстанції.

Колегія суддів вважає, що судом першої інстанції при розгляді справи неповно з'ясовано обставини справи, які мають значення, для її правильного вирішення, у зв'язку з чим судове рішення підлягає скасуванню.

А відтак постанову Кілійського районного суду скасовано. По справі прийнято нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову до Десантненської сільської ради про визнання дій незаконними та скасуванню рішення ВІДМОВЛЕНО в повному обсязі.

Як стало відомо «ДЗ», сторона позивача на цьому не зупиняється. Він подав скаргу на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду до Вищого адміністративного суду України.

Однак, виборчий процес триває, оскільки постанова апеляційного суду набирає чинності негайно після її проголошення.

Олеся ЛАНЦМАН

Поделиться:
Просмотров: 382 | Добавил: Олеся_Ланцман | Рейтинг: 0.0/0
Новости: самые комментируемые | самые читаемые | самые рейтинговые
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]