Вторник,19.10.2021,06:00:14
Приветствую Вас, Гость, не хотите войти?

ДПС України представляє мультфільм „Місто мрії” тут
Главная » 2018 » Октябрь » 5 » Розробляється стратегічний документ громади
13:52:51
Розробляється стратегічний документ громади

Вилківська міська об’єднана територіальна громада, створена лише рік тому. Яка вона – велика чи мала, сильна чи слабка, молода чи стара, комфортна чи ні? Напевно, більшість мешканців зможуть відповісти на ці запитання. Дехто може розповісти про ресурси громади – кількість жителів, площу і використання земель, величину місцевого бюджету, середню зарплату тощо.

Але напевно найбільше турбує мешканців те, якою буде громада в майбутньому – через 5, 10 років – чи будуть робочі місця, чи буде забезпечено комфортне і безпечне проживання, які будуть умови для ведення бізнесу тощо, куди вона йде і які головні пріоритетні напрямки її розвитку.

На ці питання має відповісти Стратегія розвитку Вилківської міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2025 роки, робота над якою розпочалась у цьому році.

Усім відомо, що наші ресурси є обмеженими – ми маємо певну кількість людей, наша територія теж є обмеженою, і вона дає нам відповідні природні ресурси. Крім того, громада має можливість витрачати лише наявні та залучені бюджетні кошти.

Отже, Стратегія розвитку громади – це документ, який, перш за все, визначає, якою буде громада в осяжному майбутньому, 2025-му році, і як будуть використовуватись місцеві ресурси для досягнення цього майбутнього і бажаного стану.

Крім того, це документ, який базується на аналізі сучасного стану громади. Аналізуються об’єктивні фактори – клімат, демографічна ситуація, бізнес-середовище, використання земель тощо, та суб’єктивні умови – ієрархія проблем мешканців, їхні думки щодо найважливіших завдань та напрямків розвитку громади. Обов’язково має бути врахована історія, тим паче такої громади як Вилківська, де протягом багатьох років створювалась унікальна культура старовірів-липован.

Але найважливішим є навіть не те, які стратегічні цілі і засоби їх досягнення будуть у змісті стратегії, а те, яким чином цей зміст буде напрацьовуватись, наскільки Стратегія розвитку громади буде «своєю» для її громадян. Процес розробки документу має відбуватись із максимальним залученням небайдужих мешканців і широким висвітленням у різноманітних засобах інформації. При такому підході громадяни краще пізнають свою громаду, мають можливість висловити свою думку, починають краще розуміти владу і врешті решт стають патріотами своєї громади.

Залучення мешканців дає можливість точно визначити основні переваги і недоліки громади, для того, щоб при плануванні максимально використати свої сильні сторони і мінімізувати слабкі.

Розроблений таким чином план розвитку громади покликаний перетворити Вилківську громаду на конкурентоспроможну і сильну, адже у сучасному світі ми маємо конкурувати, щоб залучати бюджетні і позабюджетні кошти, приваблювати інвестиції, бути домівкою для прибуткових компаній та успішних працівників.

Більше того, згідно з Бюджетним кодексом, починаючи з 2019 року середньострокове планування є обов’язковим для органів місцевого самоврядування. Тобто, усі громади мають розробити та прийняти щонайменше трирічний план розвитку та фінансовий план на його підставі.

Важливо також розуміти, що Вилківська громада завдяки своєму унікальному географічному положенню та наявності транскордонного Дунайського біосферного заповідника ЮНЕСКО може успішно претендувати на залучення грантових коштів з багатьох міжнародних програм. А вони, в свою чергу, при розгляді проектних заявок перевагу надають громадам, у яких є зрозумілі та затверджені стратегії розвитку, які базуються на врахуванні усіх особливостей та потреб мешканців.

Підсумовуючи, зазначимо, що влада, громада і бізнес Вилківської ОТГ просто зобов’язані налагодити співпрацю, яка покликана створити умови для молодих людей, щоб вони мали можливість реалізувати себе на землі своїх батьків, щоби впевнено народжувати і виховувати своїх дітей.

Осінь 2018 року проходить у Вилківській громаді дуже активно. І ми запрошуємо до співпраці усіх небайдужих мешканців, хто має свої ідеї щодо розвитку громади, хто готовий долучитися до процесу планування майбутнього громади. Створений разом з вами стратегічний план незалежно від особистісних якостей керівників, або політичної ситуації спрямовується на швидке усунення проблем громади, покращення стандартів життя, зміцнення місцевої демократії.

Координацію роботи та технічний супровід розробки Стратегічного плану здійснює Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. Методичне забезпечення, експертний аналіз даних і результатів досліджень, надання консультаційних послуг з питань стратегічного планування забезпечує Віктор Бондарук, радник з питань регіонального розвитку Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Найближчим часом на сайті Вилківської громади та Дунайського біосферного заповідника будуть розміщені матеріали, завдяки яким можна буде чітко зрозуміти структуру цього дуже важливого документу (https://vylkivska-gromada.gov.ua/, http://www.dbr.org.ua/search/label/home_ua). Всіх небайдужих просимо надавати свої пропозиції на електронну адресу Вилківської міської громади vilkovo-gorsovet@ukr.net

Віктор Бондарук

Поделиться:
Категория: Публикации ДЗ | Просмотров: 3201 | Добавил: korr | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]