Суббота,16.10.2021,01:18:34
Приветствую Вас, Гость, не хотите войти?

ДПС України представляє мультфільм „Місто мрії”
Главная » 2018 » Июль » 10 » Про врятоване життя та людську небайдужість
10:44:47
Про врятоване життя та людську небайдужість

Надворі спекотне літо, у розпалі канікули, а тому чимало дітей проводить багато часу біля водойм – у річках, морях, озерах. І там, на жаль, трапляються трагічні ситуації, про які кожного літа дізнаємось із засобів масової інформації, друзів, знайомих. Непроста картина з цим і в нашому краї…

«Спасіння потопаючого – справа рук самого потопаючого» – відомий багатьом вислів, з яким деякою мірою можна погодитись. Але якщо в ситуацію, коли хтось стрімко тоне, втручається стороння людина (точніше дитина) і допомагає вибратись із води, то мова вже йде про врятоване життя.

Хочу розповісти про такий випадок. 17 червня на пірсі поблизу кілійського пляжу купалися діти. Одна компанія хлопців вже збиралася йти, а інша тільки прийшла поплавати. Раптово одному із хлопчаків, який трохи далі заплив, судомою звело ногу, і він почав кликати друзів зі своєї компанії на допомогу. Проте вони думали, що це жарт, і не сприйняли цю ситуацію серйозно. А дитина дійсно тонула і часу на порятунок майже не залишалось.

Це зрозумів хлопець з першої компанії відпочиваючих і кинувся рятувати потопельника, ризикуючи своїм життям, адже досвіду дій у подібній ситуації абсолютно не мав. Проте він не думав про це, а поплив до малознайомого хлопця, з яким всього кілька разів просто перетинались і все. Разом із тим хлопцем вони кілька хвилин борсались у воді, потрохи підпливаючи до берега, поки зовсім не вибрались на сушу.

На цьому і розійшлись. Так от, в цій ситуації врятували Олексія Зайцева, учня 9 класу Кілійського НВК «ЗОШ І - III ст. № 3 – ліцей», а в ролі рятівника, неочікувано для себе, опинився його ровесник, також учень 9 класу, Кілійської ЗОШ І-ІІ ст. №6 Іван Кушнеренко. Здавалося, ситуація вичерпана, так сказати нappy еnd…

Прийшовши додому, Ваня розповів мамі, Світлані Володимирівні Кушнеренко, про цей випадок, поділився своїми переживаннями, адже і сам не дуже зрозумів, що відбулось. Коли стихли емоції, мамі вдалось усвідомити, що, здавалось би, вже врятована дитина, досі перебуває в небезпеці! Мова йде про так зване вторинне утоплення, коли врятована людина, при потраплянні води в легені та наступному їх набряканні, може раптово померти (кому цікаво, може прочитати про це в Інтернет, статей достатньо). Відомий раніше випадок в Кілії, коли після рятування, вже зовсім згодом померла молода дівчина.

Тому треба було негайно знайти цього хлопця, його рідних, і пересвідчитись, що з ним, як себе почуває далі. Але знали лише, що навчається в третій школі в 9 класі, звати Льоша. Тим не менше, Світлані Володимирівні вдалось за допомогою знайомих визначити цього хлопця і де він живе. Добре, що Кілія невелике містечко і всі один одного знають. Як виявилось, про цей випадок Олексій нікому не розповів. І про те, що ходив купатись, також не сказав. А батьки собі на роботі, і ні про що не знають… Після роз’яснення ситуації, хлопця було госпіталізовано, на даний момент з ним все гаразд.

Можливо, оті пошуки і встановлення особи Олексія Зайцева були зайвими, і з ним і так би все було добре, проте краще перевірити. А значить, кілька нервових годин пошуків, телефонних дзвінків були не марними. Головне, що з Льошою із третьої школи все добре….

Тому мені, як класному керівнику Івана Кушнеренка, вже випускника Кілійської ЗОШ І-ІІ ст. № 6 (проте навчався до цього він в Кілійському НВК «ЗОШ І - III ст. № 1 – ліцей») надзвичайно приємно знати і усвідомлювати, що учень проявив сміливість, рішучість, силу і врятував свого ровесника, якого толком і не знав до цього. Також приємно, що його мама Світлана Кушнеренко продемонструвала людську небайдужість, знайшла можливість донести до батьків серйозність ситуації і, можливо, повторно врятувала хлопцеві життя. Я гордий за їх вчинок! Таке зараз не часто зустрінеш у наш жорстокий час.

Звертаюсь до дітей, які полюбляють проводити час поблизу водойм, та безпосередньо в них. Дотримуйтесь елементарних правил поведінки на воді, бережіть себе, своє життя та здоров’я.

Звертаюсь до батьків учнів. Нагадуйте своїм дітям про правильне поводження на водних об’єктах, максимально уважно слідкуйте за ними, контролюйте їх, аби не сталось біди.

Звертаюсь до представників компетентних органів, які мають облаштувати місця купання елементарними рятувальними засобами, проводити роз’яснювальну роботу тощо. Треба всім разом зрозуміти, що на кону може стояти чиєсь врятоване життя. А воно не має ціни…

Андрій Білий,

вчитель Кілійської ЗОШ № 6 (з публікації на сторінці у Facebook)

P.S. На місці, де трапився випадок, Ваня закріпив пусту пластикову ємність, яка при необхідності може замінити рятувальний круг. Можливо та ємність і не зіграє свою роль, проте сама її наявність буде нагадувати про те, що купатись треба обережно і відповідально.

Поделиться:
Категория: Публикации ДЗ | Просмотров: 641 | Добавил: korr | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]