В понеділок, 11 вересня, у приміщенні Кілійської РДА відбулась нарада Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики за участю представників профільного парламентського комітету і державного секретаря Міністерства інформаційної політики Артема Біденка. Засідання було присвячено забезпеченню національного мовлення в регіоні.

Як розповіла Вікторія Сюмар, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики, комітетівці з’ясовували в якому стані забезпечується інформаційна безпеки на півдні України, а саме в Кілії, та як функціонує телерадіовежа у місті. Висновок був таким, що населення Кілії та району знаходяться в інформаційному вакуумі бо дивляться тільки румунське та російське телебачення:
«Знаєте чому? – запитує В. Сюмар. – Бо вежу, яку збудувала держава, віддали під використання мобільним операторам, а цифрове мовлення – монополісту Зеонбуду, який просто «забив» на прикордонні території. Зате за 800 метрів румунська вежа. І румунське ТБ й радіо. Отакий «державницький підхід».
Про те, що більшість з нас дивиться кабельне телебачення у гостях з Києва навіть думки не виникало:
«…кабельного ТВ тут никогда не будет .. НИКОГДА от слова никогда. рельеф, логистика, экономика. Так что, многоканальное ТВ у народа может быть в скором будущем исключительно через интернет... Ну, или спутник. Третьего не дано», – написав на своїй сторінці в ФБ член Нацради з телебачення і радіомовлення Олександр Глущенко.
По закінчені наради Вікторія Сюмар пообіцяла на першому ж засіданні запропонувати Нацраді розглянути питання про ліцензію для іншого оператора цифрового мовлення.

І вже сьогодні (четвер) голова Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики звітує про те, що вже до кінця року в нас з’явиться цифрове телебачення:
«Є рішення! Вже до кінця року Одеська область буде з українським ТБ і радіо. Вся. Нацрада оголосила конкурс на цифрові ліцензії на базі державного концерну РРТ. Знаю, багато складних слів. Але означають вони наступне: вежі, збудовані державою, запрацюють для трансляції українського ТБ і радіо, а не лише мобільних операторів, як це є зараз» – написала вона на своїй сторінці в ФБ.
«І головне. Одещани в Кіліі, Роздільній, Кодимі, Рені, Татарбунарах і т. д. будуть чути і бачити українське і жити в українському інформпросторі, а не в російському з Придністров’я та румунському.
Заради цього варто було «випробувати» всі місцеві дороги Одещини і добратися в найдальші містечка на кордоні з Румунією і Придністров’ям», – зробила висновок В. Сюмар.
|