Пятница,21.09.2018,14:42:48
Приветствую Вас, Гость, не хотите войти?

ДПС України представляє мультфільм „Місто мрії”
Главная » 2017 » Декабрь » 12 » Анатолій Корзун: «Ціна в 7 тисяч гривень за тонну вугілля – це аномалія!»
10:46:39
Анатолій Корзун: «Ціна в 7 тисяч гривень за тонну вугілля – це аномалія!»

На зустрічі з регіональними журналістами заступник мініс­тра енергетики та вугільної промисловості Анатолій Корзун розповів про теперішний стан в вугільній промисловості та енергетиці, а також про те, що робити, аби платити за вугілля вдвічі менше. 

Крім заступника міністра на зустрічі також були присутні спеціалісти міністерства в різних галузях. Розпочав зустріч Анатолій Корзун. Почав він з того, що на сьогодні запас енергоносіїв укладено так, щоб не було загрози енергетичній безпеці України, і щоб не створювалося перешкод в роботі енергопостачальних підприємств.

«Ми звикли ще з радянських часів, що на початок зими на електростанціях в нас було 4 – 5  млн т вугілля, яке чекало на свою чергу. Але тоді алгоритм розрахунку був інший: спочатку вугілля, а потім гроші. Зараз все навпаки: спочатку оплата - потім вугілля. Тому електроенергетичний баланс трошки перевищує, але не суттєво».

На сьогодні, за словами А. Корзуна, міністерство працює в обсягах, які передбачено  планом виробництва електроенергії.

«Є маленьке відставання, але це не впливає на забезпечення потреб суспільного виробництва і соціальної сфери. Наприклад, вироблення електроенергії атомними електростанціями в поточному році приблизно 55-56%, близько 35-36% вироблено генеруючими потужностями теплових електростанцій, близько 7% – гідроелектростанціями, майже 1,5% альтернативними – сонячними, вітряними станціями та ін., і  менше 1% - блоки іноваційних технологій».

Нещодавно була прийнята енергетична стратегія України (ЕСУ) на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність», основний орієнтир якої – скорочення спалювання теплової електроенергії, за рахунок  альтернативних видів палива.

«Планується, що до 2035 року, – каже Корзун, – ситуація в цьому сегменті зміниться на користь альтернативної електроенергії, виробництво якої сягне 15-25%».

За результатами реалізації завдань ЕСУ планується досягнути зниження енергоємкості ВВП більш ніж у два рази до 2035 року. Реалізація цього завдання вимагатиме високотехнологічних рішень, значних інвестицій, оновлення законодавства і структурних змін в економіці. Зокрема намічено будівництво сонячних електростанцій,  великий пріоритет надано і вітряній електроенергії.

Наразі міністерство вже працює з європейськім банком реконструкції і розвитку, з інвестиційним банком, дуже гарні відносини з німецькім урядом.

Історія співпраці з інвесторами починається з 1990 років, коли за підтримки  світового банку розпочалася реконструкція гідроелектростанцій.

«Перша черга цієї роботи, – каже Віталій  Кушніров, гендиректор генерального директорату стратегічного планування та європейської інтеграції, – була успішно завершена, і це дало поштовх і розуміння нашим партнерам, що ми здатні працювати за їх стандартами. Після цього відбулося розширення нашої співпраці». Зокрема, європейські інвестори сьогодні допомагають забезпечувати безпеку на атомних електростанціях, реалізовувати другу чергу реконструкції на гідроелектростанціях.

«Також з німецькою стороною підписано угоду, в рамках якої будуть реконструйовані 4 підстанції для Укренерго, які будуть відповідати за безперебійне забезпечення тимчасово непідконтрольних східних регіонів після їх реінтеграції в систему», – розповів гендиректор.

Звісно, що розмова не оминула тему подій на сході країни, насамперед ситуацію, що склалася з ціною на вугілля.

«На жаль, ми втратили антрацитовий ресурс через війну на сході. А на території, підконтрольній Україні, вугілля антрацитової марки не видобувається, воно все залишилося там. Тому офіційно вугілля цієї марки не закуповується», – каже Анатолій Корзун.

Саме це і вплинуло на цінову політику. Міненерго, в свою чергу, не має права формувати ринкову ціну на вугілля, проте ціна антрациту в регіоні могла б бути нижчою, якби обласна влада подала заявку на потрібну кількість природного палива для регіону.

«На початку року ми декілька разів зверталися до обласних державних адміністрацій, з проханням повідомити, скільки їм необхідно палива, яке використовується в приватних будинках,  можливо в  лікарнях, дитсадках. Від жодної з областей протягом минулого року та впродовж цього року, ми не отримали жодної пропозиції», – заявив він.

За його словами, на сьогоднішній день тонна вугілля з доставкою повинна коштувати максимум 3500 гривень.

«7 тисяч за тонну – це аномалія. Вона не повинна перевищувати 3500 максимум, це з доставкою. В нас (держпідприємство «Держуглепостач» – авт.) ціна на газові групи вугілля сьогодні 2 тис. 425 грн/т, сортове, це близьке до антрацитового, хай 3800.  А 7, чув, й 11 тисяч – це не від здорового глузду», – впевнений заступник міністра.

Він запевнив, що регіон може отримати від ДП ««Держуглепостач»  вугілля за низькою ціною, якщо місцева влада звернеться із заявкою до Міненерго.

«Якщо буде звернення, ми готові поставити, але не менше вагона. Хай  ваша влада пише на міністерство, щоб вирішити, яке вугілля вам потрібне (може бути, що наше вугілля вашим котлам не підходить), але якщо ми дійдемо згоди, то поставимо».

Тобто, від Мінєнерго треба не вимагати знизити ціну на вугілля на ринку, а просити поставити те саме вугілля по державній ціні.

Щодо тарифу на використання електроенергії населенням та ліміту, то це не компетенція міністра енергетики та вугільної промисловості, а компетенція НКРЕ.

А ось підстав казати, що зростання тарифу на електричну енергію через скорочення частки АЕС у виробництві електроенергії, на його думку, немає.

«За 9 місяців 2017 року було заплановано виробництво електроенергії АЕС  52,6%, а по факту вироблено 56,5%. Тобто навпаки перевищення. Тому підстав казати, що саме з цього приводу підскочить тариф на електроенергію, не має», – запевнив він.

На зустрічі була Олеся ЛАНЦМАН

Поделиться:
Категория: Публикации ДЗ | Просмотров: 359 | Добавил: Олеся_Ланцман | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]