Суббота,28.05.2022,10:57:53
Приветствую Вас, Гость, не хотите войти?

ДПС України представляє мультфільм „Місто мрії”
Главная » 2015 » Июль » 7 » 7 липня – День працівника природно-заповідної справи
14:43:43
7 липня – День працівника природно-заповідної справи

Вже традиційно 7 липня в нашій державі відзначається День працівника природно-заповідної справи. Враховуючи вагомий внесок працівників природно-заповідної справи у збереження та відновлення біологічного та ландшафтного різноманіття, розвиток територій та об’єктів природно-заповідного фонду України,  Президентом України 18 серпня 2009 року підписано Указ «Про день працівника природно – заповідної справи».

В Україні, як і по всьому світу, здійснюється створення об’єктів природно-заповідного фонду, упровадження екологічно орієнтованих технологій та проведення екологічної просвіти населення. Збереження цінних природний територій шляхом їх заповідання на даний час широко розповсюджене у природоохоронній практиці, і кількість природно-заповідних територій та об’єктів неухильно зростає із кожним роком у більшості країн світу, в тому числі й у нашій державі.

12 червня цього року в Парижі відбулася 27-ма сесія Міжнародної координаційної ради програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера», під час якої було затверджено 20 нових біосферних резерватів із включенням їх до Всесвітньої мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Таким чином, сьогодні ця мережа нараховує 651 біосферний резерват   ЮНЕСКО в 120 країнах світу, включаючи 15 транскордонних. Нагадаємо, що Дунайський біосферний заповідник Національної академії наук України теж отримав 2 лютого  1999 року сертифікат ЮНЕСКО як  транскордонний румунсько-український  біосферний резерват «Дельта Дунаю». Саме біосферних заповідників в Україні є чотири - “Асканія-Нова”, Дунайський, Карпатський та Чорноморський.

Охорона цінних природних комплексів української частини дельти Дунаю, проведення наукових досліджень і моніторингових робіт, направлених на збереження біологічного різноманіття дельти, забезпечення раціонального використання природних ресурсів місцевим населенням та екологічна освіта є основними завданнями працівників Дунайського біосферного заповідника. Віддаючи свої знання та працю щоденній кропіткій справі вони роблять вагомий внесок у збереження унікальних куточків  природи.

З нагоди свята вітаємо усіх працівників природно-заповідної справи України і в першу чергу наш колектив Дунайського біосферного заповідника та його колишніх співробітників, з професійним святом та бажаємо успіхів в справі збереження та розвитку  заповідних територій, вихованні  патріотизму і гордості за рідний край!

Адміністрація Дунайського біосферного заповідника Національної академії наук України

 

Поделиться:
Категория: Публикации ДЗ | Просмотров: 1293 | Добавил: korr | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]