Среда,20.02.2019,18:31:10
Приветствую Вас, Гость, не хотите войти?

ДПС України представляє мультфільм „Місто мрії”
Главная » 2008 » Октябрь » 10 » Шевченкове – моє рідне село
13:32:59
Шевченкове – моє рідне село
Ми єдині!

12 жовтня шевченківці відзначають 217-й рік існування села. За рішенням сесії сільської ради святкування призначене на другу неділю жовтня – відразу після дня престольного православного свята Івана Богослова, який селяни зустрічають 9 жовтня.
Щороку знаменна подія проводиться під певним гаслом. Минулого року лунали пишні слова: “Ми різні, але єдині!”. Проходило вшанування людей різних національностей, що й відображало сутність слогану. Були запрошені цілі сім’ї різних націй – прийшли всі: від діда до онука. Кожна представляла свої звичаї, обряди, відзначаючи власну особливість.
“Щодо салогану на цей рік, то остаточного формулювання поки що немає. Але звичайно є він буде пов’язаний з єдністю та доброзичливістю нашого населення” – поділилась голова сільської ради Галина Оксентівна Рябцева.
“Цього року плануємо показати людей, руками яких створено блага села” – відзначає Галина Оксентівна. Це будуть ветерани праці з підприємств, колективів, СГ, механізатори, тваринники, лікарі, педагоги, зв’язківці, працівники інкубатору, автостанції. Охоплено всі галузі, без винятку. Планується також вшанування Федори Силівни Остапенко – найстаршої жительки с. Шевченкове, якій цього року виповнилося 90 років.
Передбачається естафета поколінь-юності, зрілості та мудрості. Адже спланованими гостями – за словами голови сільради – будуть молодята, в яких цього ж дня весілля та сім’я, в якій найближче до дати народилася дитина.
Ще с серпня місяця до дня села оголошено проведення конкурсу “Двір зразкового порядку і чистоти”. Вже наступного тижня будуть підведені підсумки. Для справедливого ходу подій Галина Оксентівна часто об’їжджала все село, кожен двір, спілкувалася з жителями та виносила де потрібно поради та пропозиції щодо ведення господарства. Щоб отримати ще кращий результат, вона зверталася до односельчан по телебаченню із закликаннями прийняти участь у конкурсі. Постійно прокручувались слайди фотографій найкращих та найгірших будинків села. “І все це зіграло важливу роль. Я щиро вдячна кожному, адже багато людей відзначили результати конкурсу. Дехто говорив, що такої чистоти на вулицях не було ще ніколи”, говорить голова села. Переможця конкурсу будуть вручені таблички з надписом “Двір зразкового порядку і чистоти” та деякі призи.
Для більшої пишності свята запрошено духовий оркестр та хор з церкви “Блага звістка”, а також хор православної церкви.
“Вся програма концерту налаштована на те, щоб показати як ми живемо, працюємо і святкуємо свята Різдва, Паски, Спаса, Івана Богослова. Звичайно ж родини, весілля та ювілей” – поділилася організатор. Запрошено ансамблі та хори з інших сіл, керівників з району, відомих людей села, в тому числі і народний депутат Олександр Федорович Дубовий.
Галина Оксентівна висловлює подяку всім підприємцям та фермерам, депутатам районної ради та тим, хто надав підтримку та фінансування. Нам залишається лише побажати учасникам натхнення та доброго настрою для вдалого проведення свята.

Ідемо вперед

Нещодавно відбувся конкурс на краще село Кілійського району. У с. Шевченкове до цієї події готувалися заздалегідь і дуже ретельно. Було зібрано засідання виконавчого комітету і депутатів сільської ради, на якому розподілили обов’язки: хто і чим буде займатися у підготовчій роботі; хто проінформує населення для отримання підтримки та розуміння. Залучили до участі у підготовки керівників підприємств фермерів, які приклали безліч зусиль для цього. В результаті проведених заходів засяяв кожен будинок, двір, вулиця, прибрали навіть кладовище.
Галина Оксентівна говорить: «Жителі вулиці Олега Кошового приходили до мене з подякою за проведені заходи та бесіди. Кажуть, що на їх вулиці такого порядку і чистоти ще не було ніколи». Селяни дуже пишаються своїм головою, адже за короткий термін перебування на посаді, нею було зроблено чимало корисного: засяяли давно забуті ліхтарі, оновлені меморіали, заасфальтовано багато вулиць…
Наслідком наполегливої праці стала перемога у конкурсі. Шевченкове посіло перше місце серед інших сіл району. Кілійська рада вирішила на цьому не зупинятися і направила село-переможця на участь у обласному конкурсі. «Звичайно ж на перемогу у цьому конкурсі вже мало хто розраховує, але надія вмирає останньою», – додає Галина Оксентівна.
Ще 4 вересня село відвідала обласна комісія яку очолив заступник голови Одеської облдержадміністрації з господарської частини Володимир Вікторович Регульський. Суворі судді у складі 12-ти чоловік, які є представниками багатьох служб: екології, спорту, сільського господарства, на протязі дня відвідали дитячій садок, школу, сільську амбулаторію, бібліотеку, будинок культури, багато магазинів, проїхались вулицями села. Не оминули навіть і сміттєзвалище, адже екологія і санітарія займають не останнє місце у населеному пункті. За словами Галини Оксентівни, оглядачі залишилися задоволені і відмітили, що за два роки відбулися дуже помітні зрушення у розвитку села.
Рішення області поки невідоме, але у сільраді все ж чекають на радісну звістку. «Користуючись нагодою, – говорить голова села, – висловлюю подяку всім керівникам сільгосппідприємств, фермерам, підприємствам, всім установам і організаціям, які включилися у конкурс, зрозуміли і відгукнулися в необхідний момент». Нам залишається підтримати Галину Оксентівну і побажати перемог і подальшого розквіту села.

Водопроводное счастье

Очень радовались местные жители, когда в с. Шевченково начали проводить водопроводные трубы. Процесс шел очень быстро и уже за короткий отрезок времени каждый желающий мог иметь во дворе кран. Вода подавалась в определенные дни и только на определенное время. Как в древности глашатаи озвучивали новости, так начали по улицам кричать сборщики денег за воду. Здесь и начались проблемы: кто пользовался – плати, и кто не открывал кран – тоже плати. После длительных разборок и ссор, сельсовет принял решение установить в каждом дворе счетчики. Оно и хорошо, но и здесь нашлись свои изъяны. Многие жалуются, что из-за большого напора стрелки механизма даже при закрытых кранах хоть и медленно, но передвигаются. При этом приходится платить впустую. А за год ещё и стоимость воды выросла до 4,5 грн за куб, при том, что в городах этот тариф не превышает 2,5 грн.
«Ничего не успел полить, не говоря даже про наполнение колодцев, а уже за 3-4 подачи воды приходится платить выше 100 гривен» – жалуются жители. Так прошло целое лето. А ведь как хозяйки радовались: «Все будем свое иметь: и овощи, и фрукты, ничего покупать не придется»…
Теперь подачи воды приходится ждать по 2-3 недели, а то и больше. Ну, а когда дождёшься, то течет из шлангов не обещанная чистая вода, а желтоватая жидкость с кусочками ржавчины и водорослей, которая даже после кипячения оставляет неприятный осадок во рту. Такую воду даже технической трудно назвать. Но и привозную воду заказывать спешит не каждый. Получается ещё дороже: 65 грн за 3 т – этого не хватит даже на неделю не то, что для семьи, но и для хозяйства. Ну и как же быть жителям села? Ведь без воды, даже такой, никто не хочет оставаться.
Выходит из положения каждый по-своему. Многие покупают минералку в магазинах и пьют только её или заказывают привозную воду. Другие – обзавелись современными фильтрами, ну а третьи, не задумываясь о возможных последствиях, продолжают пить «чистую» и «свежую» воду из-под крана! Большинство жителей согласны переплачивать и пить грязную воду, лишь бы не отключили единственную подачу воды. А пока проблема водоснабжения остаётся открытой.

Инна ГРИЧКОСЕЙ, с. Шевченково
Поделиться:
Просмотров: 2003 | Добавил: korr | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]